دلایل پخش موسیقی در فروشگاه ها

با حضور در بسیاری از فروشگاه ها متوجه یک ویژگی مشترک به نام پخش موسیقی خواهید شد، با این حال دلیل این اقدام چیست؟ در این راستا به بررسی دلایل این اقدام خواهیم پرداخت.

۱-تجربه خرید را لذت بخش تر می سازد

به عقیده بیش از ۸۴درصد خریداران در سال گذشته، پخش موسیقی فرآیند خرید را لذت بخش می کند. درواقع این امر که مشتری از حضور در مغازه شما حس خوبی را داشته باشد، احتمال افزایش مدت حضور او را بیشتر کرده و این امر احتمال خرید بیشتر را نیز افزایش خواهد داد، با این حال توجه داشته باشید که شما باید در صورت نیاز، موسیقی را به انتخاب مشتری تغییر دهید.

۲-انتظارکشیدن را ساده تر می سازد

خصوصا در زمانی که مغازه و فروشگاه با ازدحام جمعیت مواجه است، صبر کردن می-تواند سخت باشد. تحت این شرایط پخش موسیقی می تواند آستانه تحمل افراد را افزایش دهد. درواقع در بسیاری از شیوه های درمانی، از موسیقی برای کاهش درد استفاده می شود. به همین خاطر نباید از معجزه آن غافل شوید.

۳-روحیه مشتری را بهبود می بخشد

شما دقیقا نمی دانید که مشتری از چه روحیه ای برخوردار است برای مثال ممکن است چند دقیقه قبل یک دعوا را پشت سر گذاشته باشد، با این حال روحیه هر فردی را بهبود بخشد. بدون شک قانع کردن مشتری ای که روحیه خوبی را دارد، ساده تر خواهد بود. با این حال فراموش نکنید که موسیقی شما نباید به حدی بلند باشد که افراد را اذیت کرده و مشکلی را در رسیدن صدا ایجاد کند. همچنین بهتر است تا یک لیست از موارد پیشنهادی تهیه کنید تا همه چیز مطابق میل افراد باشد.

۴-منجر به افزایش وفاداری مشتریان می شود

یک تجربه مثبت و جذاب تا مدت ها در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند. این موضوع می تواند خود به بهانه ای برای حضور مجدد مشتری تبدیل شود. به همین خاطر نیز گفته می شود که این امر می تواند به ایجاد و افزایش وفاداری مشتریان کمک کند، با این حال نباید از آن انتظارات بیش از حدی را نیز داشته باشید. درواقع این امر تنها یکی از صدها روشی است که باید برای ارتقای وفاداری مشتریان خود استفاده کنید. به همین خاطر ابدا آن را کافی ندانسته و خود را به آن محدود نکنید.

۵-احتمال توصیه کردن شما را افزایش می دهد

در حدود ۶۰درصد از خریداران فروشگاه هایی را که در زمینه پخش موسیقی فعالیت حرفه ای دارند را به سایرین توصیه کرده و در رابطه با آن را صحبت می کنند. این رقم برای جوان ترها بالاتر بوده و به خوبی اهمیت آن را برای رشد شرکت نشان می دهد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سیستم های پخش شما باید کاملا مناسب و باکیفیت باشد در غیر این صورت نتیجه ای را به دست نخواهید آورد.

در نهایت توصیه می شود تا به اقدامات سایر برندها در این زمینه توجه داشته و هیچ گاه از ارائه خلاقیت خودداری نکنید.

 

منبع: فرصت امروز

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *