بازاریابی محتوا را باید مهم ترین اقدام تمامی برندها در عصر حاضر دانست. در این رابطه روش ها بسیار متنوع بوده و این امر باعث می شود تا افراد فعالیت حرفه ای و سطح بالا در این زمینه را بسیار سخت تلقی کنند. اگرچه نمی‎توان از سختی های موجود چشم‎پوشی کرد، با این حال استفاده از تکنولوژی های جدید می تواند کار را ساده تر کند. در این راستا به بررسی ۲۰ مورد منتخب خواهیم پرداخت.

۱- Portent’s Content Generator

به وسیله این ابزار تنها کافی است تا موضوعات موردنظر را تایپ کنید، جدیدترین مقالات مرتبط با آن به نمایش درآورده می شود. این امر به شما کمک خواهد کرد تا به ایده های بهاری و پرطرفدارتری دست پیدا کرده و محتواهایی را تولید کنید که شانس موفقیت بالاتری را خواهند داشت.

۲- QuestionDB

پیداکردن مشکلات و سوالات جدید مخاطبین، می تواند شما را در ساخت محتواهای ارزشمندتر کمک کند. این امر درست اقدامی است که برنامه فوق برای شما انجام خواهد داد. به وسیله آن شما سریعا نسبت به مشکلات جامعه هدف خود، آگاهی پیدا کرده و می توانید برای آن برنامه‎ریزی و آموزش های لازم را ایجاد کنید، با این حال توجه داشته باشید که برای استفاده نامحدود، نیاز به خرید اشتراک ماهانه به مبلغ ۱۰ دلار دارید.

۳- CoSchedule

تحلیل محتوا از نظر رعایت اصول سئو در تیتر و داخل متن، اقدام بسیار مهمی محسوب شده و باعث افزایش احتمال دیده‎شدن، خواهد شد. این برنامه با سرعتی بالا تمامی اشتباهات و کبودها را مشخص خواهد کرد. همچنین مشخص شدن اشتباهات تایپی و دستورزبانی، از دیگر امکانات فوق‎العاده آن محسوب می شود.

۴- Hemingway

اگر نوشته های شما چندان توجهی را جلب نمی کند، استفاده از این ابزار کاملا الزامی خواهد بود. به کمک آن شما می‎توانید با نمونه هایی از بهترین مطالب و دلایل موفقیت آنها آشنا شده و متن خود را بهبود بخشید. همچنین به وسیله آن شما با رایج ترین اشتباهات در زمینه تولید محتوا نیز آشنا خواهید شد.

۵- Pexels

پیداکردن تصویر مناسب برای متن، همواره اقدامی زمان بر بوده است. همچنین پیداکردن تصاویر باکیفیت در فضای اینترنت، سختی کار را چند برابر می کند. در این رابطه برنامه Pexels پایگاهی جامع از انواع تصاویر با کیفیت های خیره‎کننده است که می-توانید از آنها برای افزایش جذابیت مطالب خود استفاده کنید.

۶- HubSpot Blog Ideas Generator

از طریق این برنامه تنها کافی است تا کلمات کلیدی موردنظر خود را وارد کنید تا با برترین موضوعات هفته، آشنا شوید.

۷- Buffer

یکی دیگر از مشکلات همیشگی افراد فعال در زمینه تولید محتوا، زمان بندی درست و اتوماتیک ارسال محتواها در کنار تحلیل های نهایی جهت کسب اطمینان از باکیفیت بودن مطلب موردنظر است که این اقدام را برنامه فوق به بهترین شکل انجام می دهد. از این برنامه برای شبکه های اجتماعی نیز می توان استفاده کرد، با این حال شما باید اشتراک ماهانه ۱۵ دلاری را خریداری کنید.

۸- Hotjar

برای تولید پادکست، فایل صوتی و تصویری شما به ابزاری برای انجام ویرایش‎های لازم نظیر حذف نویز نیاز خواهید داشت که این برنامه امکانات متنوعی را دارد تا خروجی کار، وضعیت بهتری را داشته باشد.

۹- Loomly

در زمینه تولید محتوا، این امر که یک تقویم داشته باشید، بسیار مهم بوده و باعث می شود تا نظم درستی در کار شما شکل گیرد. برای این موضوع Loomly یک برنامه کاملا قدرتمند با امکانات متنوع محسوب می-شود.

۱۰- ThingLink

انجام بسیاری از اقدامات نظیر واقعیت مجازی، تصاویر سه بعدی و فیلم، برای بسیاری از افراد امکان‎پذیر نبوده و این سایت تنوع بالایی را در رابطه با محتواهای تصویری دارد. همچنین شما می توانید سفارش-های خود را در ازای مبلغی مشخص، ثبت کرده و نیاز خود را تامین کنید، با این حال برای استفاده عادی نیز اشتراک ۲۵ دلار به ازای هر ماه وجود دارد.

۱۱-Pixabay

این سایت نیز برای پیداکردن انواع تصاویر و فیلم ها، گزینه ای کاملا مناسب محسوب می-شود.

۱۲- BuzzSumo

انتخاب تیتر مناسب، بخش بزرگی از موفقیت شما را تضمین خواهد کرد. در این رابطه برنامه فوق شما را در این رابطه یاری خواهد کرد. همچنین تحلیل متن، از دیگر اقدامات آن محسوب می شود، با این حال حق اشتراک ماهانه آن ۷۹ دلار است که به نسبت سایر برنامه های موجود در این فهرست، رقم به مراتب بالاتری محسوب می شود.

۱۳- Grammarly

اشتباهات دستورزبانی به سادگی می تواند حتی بهترین مطالب را نابود سازد. در این رابطه اگر بخواهید شخصا اقدام به مرور متن کنید، اقدامی زمان بر صورت گرفته است و احتمال دارد که برخی از اشتباهات، همچنان باقی بماند. به همین خاطر استفاده از این ابزار که در چند ثانیه تمامی ضعف-ها و اشتباهات متن را مشخص می کند، کاملا الزامی خواهد بود. نکته جالب این برنامه این است که حتی برای کلمات نیز جانشین های بهتری را معرفی می کند. حق اشتراک ماهانه آن نیز ۱۱.۶۶ دلار است.

۱۴- ScribbleLive

پیداکردن انواع انیمیشن ها، اینفوگرافی ها، نظرسنجی ها و… از امکانات فوق‎العاده این برنامه محسوب می شود که کار را برای هر فردی آسان خواهد کرد. همچنین این برنامه قادر است تا وضعیت سایت شما را بررسی کرده و با توجه به شرایط موجود، تحلیل-هایی را ارائه دهد.

۱۵- Curata

جهت پیداکردن ایده برای تولید محتوا، این سایت می تواند شما را به موارد منتخب براساس تقسیم‎بندی های مختلف، آشنا سازد.

۱۶- Airstory

این برنامه نیز شما را در پیداکردن بهتر موضوعات کمک کرده و با انواع تکنیک‎های موجود در زمینه تولید محتوا، آشنا می-سازد.

۱۷- Loom

اگر از افراد مختلف در رابطه با فضاهایی که می توانند محتواهای تصویری خود را به اشتراک بگذارند سوال کنید، در اکثر موارد تنها سایت اصلی و یوتیوب نام برده خواهد شد. این امر در حالی است که بیش از ۱۰۰ مکان برای این اقدام وجود دارد که حضور در آنها به معنای افزایش تعداد بازدید خواهد بود. در این رابطه Loom نه‎تنها ویدئو های شما را در سایت خود به اشتراک می گذارد، بلکه گزینه های متنوعی را نیز ارائه خواهد داد. ۱۰ دلار در ماه، هزینه اشتراک ماهانه آن است.

۱۸- Ahrefs

گران‎قیمت ترین برنامه از نظر حق اشتراک با ۹۹ دلار در ماه، متعلق به Ahrefs است. امکانات آن نیز در زمینه سئو بوده و حتی امکان تحلیل سایت رقبا مقایسه محتواها را نیز دارد. همچنین می توانید بهترین مطالب هفته را از نظر سئو پیدا کرده و با دلایل موفقیت آنها آشنا شوید.

۱۹- Canva

برای ساخت محتواهای تصویری نظیر انیمیشن، این برنامه به شما امکانات فوق‎العاده ای را ارائه می دهد تا امکان انجام آنها برای هر فردی کاملا مهیا باشد. همچنین امکان ویرایش موارد موجود نیز در آن وجود دارد. هزینه حق اشتراک ماهانه آن ۹.۹۵ دلار است.

۲۰- The Stocks

یکی از شناخته‎شده ترین مکان ها برای دسترسی به انواع تصاویر، ویدئو ها و فایل‎های صوتی است. با توجه به رعایت قوانین و انجام اقدامات مرتبط با حق انتشار، شما می-توانید با اطمینان از آن استفاده کنید. این امر در حالی است که اگر به شخصه در موتورهای جست وجوگر بخواهید محتواهای موردنیاز را پیدا کنید، همواره احتمال بروز مشکلات حقوقی وجود خواهد داشت.

منبع: فرصت امروز

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *