در زمینه تولید محتوا، ویدئو ها در صدر علایق افراد قرار دارند، با این حال ایجاد فیلم برای بسیاری از اقدامات بسیار سخت و پرهزینه است. این امر در حالی است که انیمیشن ها امکان هر اقدامی را با کمترین هزینه فراهم می آورند. نکته جالب این است که برای قدم گذاشتن در این زمینه، نیاز به دانش فنی خاصی نبوده و بسیاری از نرم‎افزارها کار را برای شما ساده می کنند. در این راستا قصد معرفی ۱۲ ابزار ساده و در عین حال قدرتمند برای تولید انیمیشن را داریم.

۱- Animaker

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۱۲ دلار

برای ساخت انیمیشن های دوبعدی، اینفوگرافی و تایپوگرافی های متحرک، این برنامه یک گزینه کاملا مناسب محسوب می شود. امکان اشتراک‎گذاری با تمامی شبکه های مطرح در کنار محیط کاربری ساده، از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

۲-Powtoon

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۱۹ دلار

در این برنامه تنها کافی است تا حوزه موردنظر و داستان انیمیشن را مشخص کنید تا با انواع الگوهای از پیش تعیین شده، مواجه شوید. این امر باعث می شود تا دیگر نیازی به طراحی وجود نداشته باشد. همچنین با این برنامه شما حتی قادر به ایجاد انیمیشن های سه‎بعدی نیز خواهید بود.

۳-Moovly

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۲۴.۹۲ دلار

مزیت اصلی برنامه فوق این است که امکان مشاهده نمونه‎کارهای سایرین را برای شما فراهم آورده و فیلم های آموزشی لازم نیز در دسترس شما خواهد بود. این امر باعث می شود تا در مدت زمانی به مراتب کمتر به ایده خود دست پیدا کرده و سریعا شروع به اقدام کنید. امکانات متنوع برای اضافه‎کردن صدا، از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

۴-Vyond

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۳۹ دلار

این برنامه که از سال۲۰۰۷ شروع به فعالیت کرده است، یک پایگاه جامع از انواع صداها، الگوها و به صورت کلی هرآن چیزی است که شما برای ساخت انیمیشن خود به آن نیاز خواهید داشت. این امر باعث می شود تا خروجی کار شما کیفیت به مراتب حرفه ای‎تری را داشته باشد. همچنین شما می توانید با کمی تغییر، از انیمیشن های آماده نیز استفاده کنید.

۵-Renderforest

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۱۵ دلار

ویژگی جالب این برنامه این است که شما می توانید تصویر موردنظر را وارد کرده و نمونه انیمیشنی آن را تحویل بگیرید. از این نمونه می توان برای ساخت انواع انیمیشن ها استفاده کرد. همچنین امکان استفاده از شخصیت های معروف، از دیگر ویژگی های جالب آن محسوب می شود.

۶-GIF Brewery

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۴.۹۹ دلار

در زمینه تولید محتوا، شما حتما به انواع گیف ها هم نیاز خواهید داشت. در این رابطه برنامه فوق دارای تمامی امکانات لازم در این رابطه است. نکته جالب این است که شما برای ساخت گیف خود، تنها به چند کلیلک ساده نیاز خواهید داشت.

۷-Explee

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۷ دلار

مزیت اصلی این برنامه، امکان جست وجوی آنلاین است که کمک می کند تا افراد بتوانند موارد بهتری را برای شروع فعالیت خود داشته باشند. همچنین وجود افکت های مختلف، تجهیزات ویرایش صدا و امکان تغییر متن به گفتار از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

۸-VideoScribe

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۲۹ دلار

در این برنامه شما می توانید با افراد حرفه ای ارتباط برقرار کرده و سفارش های خود را ثبت کنید. این امر کمک می کند که در زمان شما صرفه‎جویی شود. با این حال در این برنامه امکانات لازم برای تولید انیمیشن نیز وجود دارد.

۹-SketchUp

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۶۹۵ دلار

یکی از شناخته‎شده ترین برنامه ها جهت تولید انیمیشن های دو و سه بعدی، SketchUp است که به وسیله آن می توانید بالاترین کیفیت ممکن را تولید کنید، با این حال ضروری است تا مهارت و دانش کافی برای استفاده از آن را نیز داشته باشید. درواقع کار کردن با آن، به سادگی موارد قبلی نبوده و باید به هزینه حق اشتراک بالای آن نیز توجه داشته باشید.

۱۰-Blender

هزینه حق اشتراک ماهانه: رایگان

تنها برنامه رایگان موجود در فهرست ما Blender است که حتی در زمینه ایجاد انیمیشن های سه‎بعدی نیز توانایی بالایی را دارد. همچنین پشتیبانی از تمامی سیستم‎های عامل از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

۱۱- Adobe Character Animator

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۵۲.۹۹ دلار

هیچ فهرستی در رابطه با ابزارهای تولید محتوا، بدون حداقل یکی از برنامه های ادوبی کامل نخواهد بود، با این حال برای استفاده از آن لازم است تا در ابتدا چهره‎پردازی را در برنامه ای نظیر Photoshop طراحی کرده و سپس وارد برنامه کنید. همچنین می توانید تصویر موردنظر را به صورت مستقیم وارد برنامه کنید. پس از آن تمامی امکانات لازم برای ایجاد یک انیمیشن دوبعدی در اختیار شما قرار خواهد داشت. همچنین شیوه های مختلف برای پخش، از دیگر مزیت‎های آن محسوب می شود.

۱۲- Adobe After Effects

هزینه حق اشتراک ماهانه: ۵۲.۹۹ دلار

یکی دیگر از برنامه های قدرتمند که برای ادیت فیلم ها نیز مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد، افتر افکت از برند ادوبی است. در این برنامه امکان ادیت رنگ به صورت حرفه ای، دسترسی به تمامی صداها و امکان به حرکت درآوردن هر چیزی وجود داشته و تمامی نیاز شما را به صورت کامل و با بهترین کیفیت برطرف خواهد کرد. در نهایت این برنامه امکان انجام هرگونه خلاقیتی را در اختیار شما قرار خواهد داد، با این حال کار کردن با آن، نیاز به یک دوره آموزشی دارد. در غیر این صورت بهترین استفاده ممکن را از آن نخواهید داشت.

در آخر فراموش نکنید که برای این برنامه-ها، یک مدت زمان محدود جهت استفاده رایگان وجود دارد. به همین خاطر توصیه می شود که تمامی آنها را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب شما، مناسب ترین باشد.

منبع: فرصت امروز

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *