چرا باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نماییم؟

از سری آموزش سئو از سایت میزفا در خدمت شما دوستان عزیز هستیم همانطور که می‌دونید کاربران با اهداف مختلفی در شبکه جهانی وب حضور دارند و کارهای متعددی نیـز انجام می‌‌دهند.
همانند گشت گزارهای اعتیـادآور اینستاگرام یا تلگرام، چرخیدن در میان وبلاگ‌ها و ارسال و دریافت نامه الکترونیکی یا همان ایمیل گرفته تا دیدن فیلم و عکس، گوش دادن به موسیقی، خواندن خبر، انجام تحقیقات علمی و حتی خرید و فروش. و بسیاری از کارهای دیگر که شما می‌توانید به این فهرست اضافه کنید.
در میان کارهایی که کاربران انجام می‌دهند و یا برای رفع نیازهایی که در موارد بالا اشاره شد سر زدن به گوگل (Google) و جستجو در آن و دیگر موتورهای جستجو همانند بینگ (bing) ، یاهو (yahoo) عملی است اجتناب‌ناپذیر.

منشا اهمیت سئو و همینطور اهمیت موتور جستجو از این نکته صورت می‌گیرد که این عمل در جهت رفع نیازهای دو طرف می‌باشد.
از یک سو موتور جستجو و از طرف دیگر نیاز کاربر رفع می‌شود، موتورهای جستجو به خصوص گوگل هم نیاز کاربران را پاسخ می‌دهند و هـم تاثیر قابل توجه‌ای در افزایش کسب و کار آنلاین و رونق بخشیدن به آن را دارند.

مدیران سایت و تمام وبمستران فعال در حوزه نت به خوبی از تاثیر موتورهای جستجو در کسب و کارشان واقف هستند و می‌دانند کـه این ابزارها میتواند چه تحول بزرگی در کسب‌وکارها ایجاد کنند. موتور جستجو به طور مشخص گوگل به عنوان دروازه ای ورود به وب عمل می‌کند و کاربران که سرمایه‌های هر وب سایتی هستند در گام نخست به گوگل و موتورهای جستجو رجوع میکنند و سپس تصمیم میگیرند روی کدام سایت کلیک کنند.
حال حضور داشتن در رتبه های بالای نتایج جستجو به معنای آمدن کاربران بیشتر در سایت است و به این دلیل مدیران سایت‌ها،سرمایه‌گذاران و وبمستران همواره برای دست‌یابی به رتبه های برتر در موتورهای جستجو به شیوه‌های مختلف و با بوجه های گوناگون در تلاش اند.

موتورهای جستجو خصوصاً گوگل یکی از بهترین منابع ترافیک وب سایت ها می‌باشند که شما می‌توانید از این طریق افراد بیشتری را به وب سایت خود جذب و ترافیک وب سایت‌تان را افزایش دهید.

ترافیک وب سایت در واقع افرادی هستند که به سایت شما آمده و مطالب سایت شما را مطالعه می‌کنند که شما می‌توانید با تعامل با آن‌ها به اهداف خود دست یابید.

موتورهای جستجو باعث بازدید کاربران از وب سایت شما می‌شود که در اینصورت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو  مهم ترین روش جذب افراد برای بازدید از وب سایت است.

ظهور مهندسین سئو

هر چند از گذشته بسیار سئو و سئوکاران به شکل‌های مختلفی موجود داشتن ولی از سال ۲۰۱۰ با آمدن الگوریتم های مختلف در گوگل و پیچیده شدن آن، دستیابی به رتبه‌های بالاتر نسبت به گذشته کار سخت و طاقت فرسایی شده است.

در گذشته مدیران سایت به راحتی با رعایت چند نکته وبسایت‌ها را می‌توانستند در رتبه های برتر قرار گیرند ولی امروزه باید کار بالا اوردن سایت در موتورهای جستجو را به مهندس سئو سپرد، اگر دست یابی به رتبه های برتر برای همه‌کس مقدور بود، داشتن رتبه بالا از اهمیت می‌افتاد برای همین است چون همه نمی‌توانند اول شود یا در طول زمان اول بمانند. کسب رتبه یک فراتر از ارزشمند می‌شود.

همان طور که گفته شد کسب رتبه های بالا در موتور جستوجو کار سادهای نیست و به تجربه، دانش ، صبر و البته صرف زمان زیاد را طلب می‌کند.
سئو و بهینه سازی سایت، یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های بازاریابی آنلاین است و به عنوان حرفه‌ای مهم و البته پر درآمد و همینطور پرهزینه میتوان از آن یاد کرد و این امر پردرآمدگی و پرهزینه‌گی به سادگی قابل توجیه است چرا که سایت و کسب کارهای بسیاری برای موفق شدن در حوزه های خود و رونق بخشیدن به آن،به حضور مناسب و موثر در موتورهای جستجو نیاز دارند و کارشناسان سئو و مهندسین سئو همواره چارهگر کسبه‌های آنلاین و مدیران سایت‌ها بوده‌اند.

اهداف بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

هدف بهینه سازی کمک به وب سایت ها در به دست آوردن رتبه بالا در نتایج جستجو و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. به طور کلی اهداف بهینه سازی را به صوررت زیر می‌توان  خلاصه کرد.

  • افزایش بازدید وب سایت
  • برندسازی
  • افزایش ترافیک وب سایت
  • ارتقاء رتبه وب سایت
  • افزایش فروش محصولات

سعی کردیم در این مقاله درباره اهمیت سئو صحبت کنیم و جایگاه سئو را بهتر بدانید، امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه از سری مقالات سئو همراه باشید.

درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *