شاید صنعت غذا را بتوان امن ترین کسب و کار حال حاضر جهان به حساب آورد، درواقع ممکن است در گردشگری افراد برای مدتی سفر نکنند. همچنین این امر در رابطه با سایر صنایع نیز وجود دارد، با این حال این امر برای غذا متفاوت بوده و افراد استفاده زیادی را از آن می کنند. با این حال با توجه به وجود برندهای مختلف، مسئله رقابت را نیز نباید فراموش کنید. درواقع با توجه به اوضاع بازار، تنها رستوران هایی می-توانند سودآوری فوق‎العاده ای را داشته باشند که همواره از امکانات موجود بهترین استفاده را داشته باشند. به همین خاطر در ادامه به بررسی پنج ابزاری که می تواند عملکرد شما در این عرصه را متحول کند، خواهیم پرداخت.

توصیه به رستوران دارها

۱-از Use Google My Business استفاده کنید

بخش تجاری گوگل، امکانی برای تمامی کسب وکارها قرار داده شده است تا بر روی نقشه، محل کار خود را به نمایش بگذارند، با این حال با توجه به این امر که افراد معمولا در جست وجوهای خود به دنبال کافه و رستوران هستند، بدون شک استفاده از آن برای شما به عنوان مدیر یک رستوران امری کاملا ضروری خواهد بود. فراموش نکنید که شما باید عکس های مناسبی را داشته و اطلاعات لازم را نیز درج کنید. در این رابطه فراموش نکنید که گوگل محبوب ترین موتور جست و-جوگر جهان محسوب می شود که کاربران بسیار بالایی را دارد. به همین خاطر شما می توانید مکانی ایده آل را برای نمایش رستوران خود ایجاد کنید. خوشبختانه به مانند بیشتر امکانات گوگل، کار کردن با آن نیز بسیار ساده بوده و نیازی به آموزش خاص وجود ندارد. در نهایت توجه به اقدامات سایر برندها در این رابطه، می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما باشد.

۲-صفحات شبکه های اجتماعی خود را به‏روز رسانی کنید

به‎روز نبودن صفحه شما درست به مانند این است که غذای پخت دیروز را به مشتری بدهید. بدون شک این امر ضربه بزرگی محسوب شده و جذابیت برند شما را به شدت کاهش خواهد داد. به همین خاطر از همان ابتدا با خودتان صادق باشید و اگر برنامه ای برای اقدامات مداوم و حرفه ای را ندارید، ابدا در این حوزه ورود پیدا نکنید. به خاطر داشته باشید که امروزه یکی از معیارهای مقایسه برای افراد، کیفیت اقدامات و تعداد دنبال‏کننده ها و به صورت خلاصه تمامی اطلاعات موجود در رابطه با فعالیت شما در شبکه های اجتماعی است. به همین خاطر ابدا نباید در این رابطه کوتاهی کنید. درواقع موتورهای جست‎وجو در کنار نتایج متنی در صفحات نتایج جست‎وجو، در برخی مواقع تصاویری را نیز به نمایش می‎گذارند. این امر از طریق استفاده از شیوه متن به جای عکس(alt text) است. اقدام مذکور در زمینه سئو نیز بسیار مهم خواهد بود. با کمی مطالعه در این رابطه می توانید به اطلاعات لازم برای شروع کار دست پیدا کنید. درواقع این شیوه نیز کاملا ساده ولی کاربردی محسوب می شود.

۳-به وضعیت سایت رسمی خود توجه داشته باشید

شما باید همواره به وضعیت فعلی خود رتبه ای را اختصاص داده و برنامه هایی مداوم برای بهبود آن را داشته باشید. این امر کمک خواهد کرد تا سایت شما در نهایت بتواند به عنوان یکی از سه سایت برتر در کشور خودتان مطرح شود. برای مثال همواره در زمینه سئو سایت، روش و الگوهای جدیدی معرفی می شود که باید مورد توجه شما قرار گیرد. حضور در برنامه های مخصوص سفر نظیر تریپ ادوایزر نیز به رشد کار شما کمک خواهد کرد. برای مثال تصور کنید که به عنوان بهترین رستوران شهر در این برنامه به نمایش درآورده شوید. بدون شک این موضوع انقلابی را در عرصه کاری شما ایجاد خواهد کرد.

۴- سرعت پاسخگویی بالایی را داشته باشید

آماری اخیرا منتشر شده است که نشان می دهد بیش از ۸۰درصد از کاربران توییتر انتظار دارند که به شکایت های آنلاین آنها در کمتر از یک روز پاسخ داده شود. به همین خاطر نیز شما باید در هر شبکه ای که حضور دارید، سرعت پاسخگویی مناسبی را داشته باشید. در غیر این صورت مخاطب گزینه های دیگر را مورد بررسی قرار خواهد داد. بدون شک در علم بازاریابی حتی از دست دادن یک مشتری نیز شکستی بزرگ خواهد بود. خوشبختانه برای این موضوع نیز ابزارهای مناسبی وجود دارد.

۵-ارتباطات خود را گسترش دهید

به هر میزان که با شرکت های مختلف ارتباط بهتری را داشته باشید، می توانید از آنها برای مشتری‎سازی استفاده کنید. برای مثال امروزه بسیاری از رستوران ها با آژانس های مسافرتی قرارداد امضا می کنند تا پذیرایی تمامی مسافران را برعهده گیرند. درواقع عجیب نیست اگر بگوییم که سود اصلی شما به میزان موفقیت در این زمینه بستگی دارد.

در نهایت توجه داشته باشید که رستوران‎داری در کنار تمام جذابیت های خاص خود، نیاز به بررسی آخرین تغییرات و مطالعه به‎روزترین مطالب دارد. به همین خاطر نباید تصور کنید که تنها با مطالعه این مقاله، همه چیز به صورت کامل فوق‎العاده خواهد شد.

 

منبع: فرصت امروز

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *