برای آنها که غرق در دنیای کامپیوتر و اینترنت هستند شاید باور این نکته سخت باشد که گوگل از سال ۱۳۷۷ تاسیس شده است. ولی گوگل از کجا شروع کرد وچگونه برند شد؟

تاسیس گوگل

همه فن حریف

شرکت گوگل یک شرکت فعال در عرصه جست و جوی اینترنتی و تکنولوژی تبلیغات است که در تاریخ ۴ سپتامبر سال ۱۹۹۸ تاسیس شد.

ملاقات لاری و سرگئی

بنیان گذاران لاری پیج و سرگئی برین در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه استنفورد با هم ملاقات کردند. در سال ۱۹۹۶، آنها یک موتور جستجو ساختند (که ابتدا BackRub نامیده شد) که برای تعیین اهمیت هر صفحه وب از پیوندها استفاده می‌کرد.

گوگل چگونه گوگل شد و امکاناتی که ارائه می دهد

اولین دفتر

اولین دفتر شرکت گوگل در گاراژ یکی از دوستان آن‌ها به نام سوزان وژکیکی (Susan Wojcicki) در ملنو پارک کالیفرنیا قرار داشت. کریگ سیلوراستین (Craig Silverstein)، یک دانشجوی دکتری دانشگاه استنفورد به‌عنوان اولین کارمند این شرکت استخدام شد.

 

گوگل چگونه گوگل شد و امکاناتی که ارائه می دهد

 

ابزارهای تولیدی و جی میل

علاوه بر سرویس اینترنتی جست و جوگر استاندارد، گوگل طی سال های اخیر ابزار تولیداتی زیادی داشته است. نسخه آزمایشی جی میل، سرویس وب میل رایگان گوگل در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد. هر کاربر می توانست با دریافت دعوت نامه از کاربری دیگر که حساب جی میل داشت صاحب جی میل می شود و از خدمات این ایمیل استفاده کند. در سال ۲۰۰۷ استفاده از این سرویس برای عموم آزاد اعلام شد. سرویس جی میل در سال ۲۰۰۹ به روز شد و از حالت آزمایشی بیرون آمد.

Google Inc.

لاری پیج و سرگئی برین موتور جستجویی را که ساختند “Google” نامیدند، که در حقیقت یک بازی با کلمه “googol” بود، این کلمه یک اصطلاح ریاضی به معنای یک عدد ۱ و ۱۰۰ صفر پشت آن است. .Google Inc در سال ۱۹۹۸ متولد شد، وقتی که بنیان گذار شرکت Sun، اندی بشتولزهایم چکی به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار برای آن مؤسسه نوشت-که تا آن زمان وجود نداشت.

خارج از دفتر

اولین «Google doodle» در سال ۱۹۹۸ به این منظور ارائه شد تا به بازدیدکنندگان صفحه اصلی اطلاع دهد که بنیان‌گذاران Google در «جشنواره مرد سوزان» در نوادا به صورت فیزیکی حضور داشتند. اکنون تیمی از «طراحان doodle» داریم و بیش از ۲۰۰۰‏ doodle مختلف در صفحه‌های اصلی به صورت جهانی پست کرده‌ایم.

تبلیغات “خودتان این کار را بکنید”

در سال ۲۰۰۰، ما AdWords را معرفی کردیم، که یک برنامه خود سرویس برای ایجاد رقابت‌های تبلیغی آنلاین بود. امروزه روش‌های تبلیغی ما که شامل تبلیغات نمایشی، تلفن همراه و ویدیویی و همچنین تبلیغات نوشتاری ساده می‌باشد، که بیش از یک دهه قبل شروع کرده‌ایم، به رشد و موفقیت هزاران کسب و کار کمک کرده است.

تبلیغات

۹۹ درصد از درآمدهای گوگل ناشی از برنامه های تبلیغاتی این شرکت است. تنها در سال ۲۰۰۶ این شرکت ۱۰/۴۹۲ میلیارد دلار از مجموع تبلیغات خود درآمد داشت.
این شرکت از ادسنس و دابل کلیک هم برای تبلیغاتش استفاده می کند. اد سنس با هدف درآمدزایی از طریق اینترنت در سال ۲۰۰۳ توسط گوگل به وجود آمده به گونه ای است که اگر از یک پایگاه اینترنتی روزانه بیش از ۱۰ هزار نفر دیدن کنند، می توان در روز دستکم ۱۰ دلار درآمد کسب کرد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *