تبلیغات گوگل چیست؟

زمانی شما کلمه را داخل موتور جستجوی گوگل سرچ میکنید علاوه بر نتایج نمایش داده شده اصلی مواردی در بالای این نتایج ظاهر می شود که در کنار آنها کلمه AD نوشته شده است که این نتایج همان تبلیغات کلیکی گوگل می باشد.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست ؟

تبلیغات pay-per-click PPC یک مدل از بازاریابی اینترنتی است که در آن پرداخت هزینه تبلیغ بعد از هر یک بار کلیک ارزیابی می شود. اساسا،راهی برای خرید بازدیدکننده به سایت خودتان است.

نحوه کارکرد تبلیغات گوگل و عوامل موثر در قیمت

 

نحوه کارکرد تبلیغات گوگل

Google Adwords خدمات تبلیغات آنلاین است که به صاحبان وب سایت های امکان تبلیغ و رقابت برای نمایش تبلیغات سایتشان در صفحه اول جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر را می دهد.
گوگل به رسالت اخلاقی خود پایبند است و اینگونه تبلیغات را از بخش اصلی سایت جدا کرده،وارزش سایت های که با زحمت فراوان به صفحه اول رسیدند را با ارزش می داند.

تبلیغ در گوگل بهتر است یا سئو ؟

خوب همان طور که میدانید در تبلیغات در گوگل شما در مدت زمان ۱۵ دقیقه با کلمات کلیدی نامحدود در رتبه اول گوگل قرار خواهید گرفت در صورتی که در بهینه سازی سایت یا سئو به این شکل نمی باشد و برای سئو کردن یک کلمه کلیدی نیاز به مدت زمان ۳ تا ۶ ماهه می‌باشد، از دیگر نکات مثبت تبلیغات کلیکی گوگل این سایت که نتایج تبلیغات گوگلی در بالای سرچ اصلی گوگل یا به عبارت دیگر در بالای نتایج سئو شده گوگل قرار میگیرد که این یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید.

قیمت هر کلیک چقدر است؟

نمی توان قیمت ثابتی تعین کرد در google adwords هر لغت از ارزش متفاوتی برخوردار است و عوامل گوناگونی در رابطه با قیمت هر کلیک موثر است.

این عوامل را می توان به شرح زیر بیان نمود:

۱٫ فارسی یا انگلیسی بودن.

۲٫ بازار رقابتی لغت.

۳٫ وب سایت مربوط به آن لغت و ترکیب آن لغت با لغتهای دیگر.

۴٫ استانداردهایی که بایداز طرف سایت شما رعایت شود از قبیل هاست و دامین_لود تایم مناسب.

کمترین قیمتی را که میتوان گفت ۵ سنت آمریکا به بالا میباشد یعنی شما به ازای هر کلیک این هزینه را پرداخت خواهید کرد.

 

نحوه کارکرد تبلیغات گوگل و عوامل موثر در قیمت

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *