مقدمه  درباره سازنده نرم افزار تلگرام

به گزارش تراز  در مورد سازنده تلگرام اهل کجاست و  چه کسانی پشت تلگرام هستند، در سالهای گذشته موج های خبری متعددی از تعلق شبکه های اجتماعی فیس بوک و توئیتر و پیام رسان های موبایلی همچون واتساپ و وایبر و … به یهودیان آمریکا یا بعضا خود رژیم صهیونیستی منتشر شد که مساله جاسوسی از اطلاعات کاربران سازنده تلگرام اهل کجاست توسط این نرم افزارها را قطعی می ساخت.

این اتفاق که رخ داد با چنان سرعتی  سازنده نرم افزار تلگرام چه کسانی پشت تلگرام هستند صورت گرفت که به «مهاجرت ایرانیان به تلگرام» مشهور شد، این پدیده نادر که طبق آخرین آمار ظرف همین چند ماهه گذشته ۱۳ میلیون ایرانی را به تلگرام کشانده است، چنان ترافیکی را به سرورهای نرم افزار تلگرام منتقل نمود که سبب قطع فعالیت این نرم افزار در بعضی از ایام می شد و کاربران با پیامهایی این چنینی مواجه سازنده نرم افزار تلگرام می شدند که تلگرام ضمن عذر خواهی سازنده نرم افزار تلگرام از آنان عنوان می کرد به دلیل ترافیک بالای کشور ایران در سرور تلگرام امکان برخی قعالیتها مثل ارسال عکس هم اکنون وجود ندارد و تلگرام در حال تلاش سازنده تلگرام کیست برای رفع مشکل و ایجاد مبستر مناسب برای ترافیک بالای ایرانیان سازنده نرم افزار تلگرام در نرم افزار است

و یک نررم افزار جاسوسی  محسوب نمی شود غافل از این که اصل ماجرا چیز دیگری در چه کسانی پشت تلگرام هستند است در ادامه میپردازیکم به چه کسانی پشت تلگرام هستند.

سازنده های تلگرام و سازنده تلگرام کیست

تلگرام توسط دو برادر به اسامی پاول دوروف و نیکولای دوروف سازنده تلگرام می شود. پاول دوروف تلگرام را از لحاظ مالی و ایده لوژیک پشتیبانی می کند و وظیفه کارهای فنی تلگرام بر عهده نیکولای است. برای اینکه وجود نرم افزاری مثل تلگرام ممکن شود ، نیکولای یک پروتکل انتقال داده کاملا منحصر به فرد را بصورت Open Source طراحی و پیاده سازی کرد که هم امنیت را در مراکز داده تلگرام برقرار می کند و هم امکان استفاده از چند مرکز داده را بصورت همزمان به این نرم افزار می دهد ، جالب اینجاست که با توجه به Open Source بودن این پروتکل هر کسی می تواند از آن استفاده کند و این یک نقطه عطف سازنده تلگرام کیست در خصوص پشتیبان ها و سازنده تلگرام است.

به همین دلیل است که سازنده تلگرام سازنده تلگرام کیست ی از امنیت ، اعتماد پذیری و سرعت در شبکه های کامپیوتری امروزی محسوب می شود. نکته جالب در اینجاست که با توجه به اینکه برادران دوروف در روسیه متولد شدند و همچنین بسیاری از دیگر توسعه دهنگان اصلی تلگرام روسی بوده اند ، این نرم افزار بصورت قانونی یا فیزیکی هیچگونه ارتباطی با کشور روسیه ندارد و در این کشور ارتباط سازنده تلگرامچندانی وجود ندارد. تلگرام هیچگونه تبلیغاتی ندارد و هیچوقت اطلاعات کاربران و داده های آنها را به فروش نمی رساند ، البته این نظر مدیران خود این مجموعه است و اگر در سازنده تلگرام کیست پس زمینه اتفاقاتی می افتد ما در جریان آن نیستیم. اما در همین حین سئوالاتی نیز به وجود می آید که مهمترین آنها این است که تلگرام از کجا پول در می آورد و منبع کسب درآمد آنها چیست؟

تلگرام از کجا درآمد دارد

تلگرام اعلام کرده است که با توجه به اینکه ماهیت اصلی این نرم افزار و سرویس بصورت ۱۰۰ درصد Open Source و رایگان است ، قرار نیست به هیچ عنوان درآمدی از طریق کاربرانش داشته باشد و این سرویس برای همگان بصورت کاملا رایگان ارائه می شود . پاول دوروف اعلام کرده است که یکی از منابع اصلی درآمدی سرویس تلگرام Donate ها یا حمایت هایی است که از طریق بسیاری از کاربران دریافت می کند و از طرفی شرکت Digital Fortress نیز حمایت مالی خوبی از این سرویس انجام داده است و در حال حاضر با توجه به تعداد کاربرانی که این سرویس در سراسر دنیا دارد پول و دارایی کافی برای پشتیبانی از این سرویس را دارد. وی اعلام کرده است که در صورتیکه احساس کند Telegram دچار مشکل مالی شده است.

از کاربرانش درخواست می کند که این سرویس سازنده تلگرام اهل کجاست را Donate یا حمایت مالی کنند اما این مورد کاملا انتخابی و به انتخاب کاربران خواهد بود و هیچ اجباری در این خصوص وجود ندارد . وی همچنین گفته است که کسب درآمد از طریق تلگرام هیچوقت اولویت این پروژه نبوده و نخواهد بود. شاید در همینجا جالب باشد بدانید که تلگرام با توجه به اینکه تعداد بسیار زیادی کاربر ایرانی دارد هنوز زبان فارسی را به زبان های رسمی خودش اضافه نکرده است و این می تواند به دلیل عدم امکان Donate زیاد از فارسی زبان ها باشد. البته این کاملا یک احتمال است. امیدوارم مورد توجه شما  در سازنده تلگرام اهل کجاست قرار گرفته باشد. ITPRO باشید.

 لاشویلی سرمایه گذار قلعه دیجیتال و سازنده تلگرام کیه

همین ارتباط دروف با لاشویلی سند محکم وابستگی قطعی وی سازنده تلگرام کیه به رژیم صهیونیستی محسوب می گرد سازنده تلگرام کیه زیرا لاشویلی که رهبر کنگره یهودیان روسیه است، ارتباط بسیار مستحکمی با رژیم صهیونیستی داشته، تاثیرگذارترین عضو «دبلیو‌جی‌سی» کنگره جهانی یهود بوده و در حال حاضر ساکن تل آویو است. مایکل لاشیویلی از طرفداران سرسخت افزایش سازنده تلگرام کیه, بودجه نظامی ارتش اسرائیل است و بارها این مساله را در کنگره جهانی یهود مطرح کرده است سازنده تلگرام کیه,.

تلگرام چند در صد روسی است و  سازنده تلگرام کدام کشور است

برخلاف تصورات رایج در مورد این شبکه پیام رسان که توسط یک جوان روس راه اندازی شده باید  سازنده تلگرام کدام کشور است گفت تلگرام متعلق به شرکت قلعه دیجیتال ثبت آلمان و مستقر در برلین بوده و جالبتر اینجاست که علیرغم وجود بسترهای مناسب اینترنت در کشور آلمان سرور نرم افزار تلگرام در لندن و آنهم بر روی یک سرور دولتی کشور  سازنده تلگرام کدام کشور است انگلیس قرار داد!

جالب آنکه سرور نرم افزار تلگرام در کشور انگلیس و شهر لندن بوده و این سوال  سازنده تلگرام کدام کشور است بی پاسخ مانده که چطور می شود که شرکتی در برلین آلمان مستقر می باشد چرا باید سرور آن در لندن و آن هم بر یک سرور کاملاً دولتی که سایت های دولتی انگلیس بر آن سوار است باشد؟!شرکت قلعه دیجیتال همچنین دفتر دوم خود را در آمریکا و در منطقه ببوفالو شهر نیویورک  سازنده تلگرام کدام کشور است به راه انداخته و همچنین یک دفتر پوششی در شهر هرتزلیای رژیم صهیونیستی با نام ریتز کارلتون فعال نموده  سازنده تلگرام کدام کشور است است.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمد نصرتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *